Evinizi Baştan Dekore Edin!

Evinizi Baştan Dekore Edin!

Evimizin yeniden dekore mi etmek istediğinizde bayanların aklına şık ama pahalı mobilya ve koltuk takımları ya da dikkat çekici objeler satın almak gelir. Bu yazımızda bunun aksine pahalı mobilyalardan ve dikkat çekici objelerden bahsetmeyeceğim. Sizlere mesleğimin vermiş olduğu tecrüben ötürü , hiçbir harcama yapmadan evinize yeni bir soluk getirmenin ve sıcak bir hava katmanın ipuçlarını vereceğim Bir bayana etek bluz ayakkabı kombini yapar gibi evinizi de baştan uyumlu olarak baştan yaratacağız.
İlk önce dinlendiğimiz güzel anılarımızı paylaştığımız yaşam alanınızdan yani, yatak odanızda ki mobilyaların ve eşyaların yerlerini değiştirerek daha ferah bir ortam oluşturabilirsiniz. Bazen bir koltuğun yada bir sehpanın yerini değiştirmek bile odanıza farklı bir yenilik katar hem de ayrı bir atmosfer verir.

Modasının geçtiğini düşündüğünüz eşyalarınızı eski çarşaflarınız yada yastık kılıflarınızı patchwork yöntemiyle birleştirerek koltuklarınızın üzerine bir şal edasıyla atıp farklı bir konsept yaratarak kenarlarına ponpolar yada piyasada olan materyalleri Kullanarak renkli ve eğlenceli bir görünüm katabilirsiniz

Bazaların altına kullanmadığınız yılların emeği dediğiniz eşyaları ortaya çıkarın ve o eşyalara bir şans verin Günlük hayatta kullandığınız Nevresimlerinizin kenarlarına danteller, ışıltılı pullar gibi detaylar katarak yeni bir görünüme sahip olmasına fırsat verebilirsiniz. Basit ama küçük detaylar ile hem yenilenmiş hem şık görünecek bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Yenilecek koleksiyonlar grubunuzda Antika görünümlü eşyaları seviyorsanız ortaya çıkarıp . Hepsini bir araya getirerek salon yada koridorunuzdaki konsolunuzun üzerinde ön plana çıkarabilirsiniz. Evinize klasik hava katmakla birlikte gelen konuklarınızın de ilgi odağı olmasını sağlayacaktır.

Evinizdeki dağ havası esintisi yaratan şöminenizi dekorasyonunuzun odak noktası haline getirebilirsiniz. Nasıl mı ? Ufak bir dokunuşla tabiki… Şömine, bir mekanda en büyük ve en dikkat çekici yerdir. Şöminenizin içine büyüklü küçüklü, değişik renklerde minik aşk mumlarını ya da dikkat çekici dekorasyon objeleri koyabilirsiniz önüne ise büyüklü küçüklü puf yastıklar koyabilir dikkat çekici hem de romantik bir haline getirebilirsiniz.

Mutlu anlarımızı ve anılarımızı duvarınızda canlandırabilir. Beğendiğiniz renkli yada siyah beyaz tablo görünümlü fotoğrafları değişik çerçevelere kullanabilir, İstediğiniz bir duvara simetrik yada asimetrik şekillerde dizayn ederek mekanı zenginleştirebilirsiniz.

Doğayı evinize taşıyarak yada eşinizin özel bir günde aldığı taze topladığınız çiçekleri ya da ağaç dallarını, çam ağacı kozalaklarını cam bir tabağın içine koyarak kullanabilirsiniz. Ayrıca kurumuş çiçekleri tül torbalar içerisine koyarak şık bir davet havası vererek doğanın mis gibi taze kokularını evinizde yaşayabilir ve sağlıklı olduğu gibi bitkiler gibi meyveleri de doğal aksesuar gibi kullanabilirsiniz. Dilerseniz Meyvelerin kabuklarından ev yapımı kokulu mumlar yapabilir. Ve salonunuz dışında banyonuza meyve esintili tropik kokular katabilirsiniz.

Evlere farklı bir hava katan diğer bir detay aynalardır. Kullanılan mekana aydınlık ve derinlik etkisi katarlar. Ve aynaların tipi de önemlidir. Örneğin; koridorunuzda yada odanızda bir boy aynası kullanırsanız, odanıza çarpıcı görünüm verirken şekilli küçük duvar aynası da yalın sade klasik şıklık katar.

Mobilya seçimlerinin dışında bu detaylara ek olarak zemindeki parke seçimi de önemlidir. Neden mi? Çünkü; Tüketici bir millet haline geldik. Eğer bir mobilya firması arayışındaysanız İnegöl Mobilya Vadi ile irtibata geçebilir veya https://www.inegolmobilyavadi.com/ linkine tıklayarak direk firmanını tüm ürünlerini görebilirsiniz.

imosam